Словник медичних препаратів » dife-dopp

Длянос

Длянос
Длянос
Діюча речовина
"" Ксилометазолин* (Xylometazoline*)
Латинська назва
Dlianos
АТХ:
"" R01AA07 Ксилометазолин
Фармакологічні групи: Альфа-адреноміметики
"" Антиконгестанти
Нозологічна класифікація (МКБ-10)
"" J00 Гострий назофарингіт [нежить]
"" J30 Вазомоторний та алергічний риніт
"" J32 Хронічний синусит
Склад і форма випуску
1 мл розчину для інтраназального застосування у вигляді спрею містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг; у флаконах по 10 мл з розпилювальною головкою, 1 флакон у коробці.
1 мл крапель для носа для дітей   0,5 мг; у флаконах-крапельницях по 10 мл.
Фармакологічна дія
Фармакологічна дія - антиконгестивное. Збуджує альфа-адренорецептори, звужує судини і зменшує набряк слизової оболонки носа та верхніх відділів дихальних шляхів. При місцевому застосуванні не подразнює слизову оболонку, не спричиняє гіперемію.
Показання
Гострий риніт, у т. ч. при простудних і вірусних захворюваннях верхніх відділів дихальних шляхів; синусит, євстахіїт, середній отит; проведення діагностичних процедур (для звуження судин слизової оболонки носа).
Протипоказання
Гіперчутливість, атрофічний риніт, підвищений внутрішньоочний тиск, закритокутова глаукома, транссфеноїдальна гіпофізектомія або хірургічні втручання з оголюванням твердої мозкової оболонки в анамнезі, артеріальна гіпертензія, виражений атеросклероз, тахікардія, гіпертиреоз, цукровий діабет, феохромоцитома, утруднене сечовипускання, пов'язане з гіперплазією передміхурової залози, дитячий вік (до 12 років — для спрею і до 2 років — для крапель).
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Можливо, якщо очікуваний ефект терапії перевищує потенційний ризик для матері і плода.
Побічні дії
Відчуття печіння, сухість слизової оболонки носа, чхання; в рідкісних випадках   тахікардія, підвищення артеріального тиску; дуже рідко   неспокій, безсоння, втома, головний біль, нудота.
Взаємодія
Несумісний з інгібіторами МАО і трициклічними антидепресантами.
Спосіб застосування та дози
Інтраназально. Спрей: дорослим і дітям старше 12 років   1 впорскування у кожний носовий хід, до 4 разів на добу.
Краплі: дітям від 2 до 12 років — по 1–2 краплі в кожний носовий хід 1–2 рази (максимум 3). Тривалість застосування — не більше 3–5 днів.
Заходи безпеки
Слід уникати тривалого застосування та передозувань (можливі послаблення дії, пошкодження, інгібування активності або атрофія слизової оболонки, реактивна гіперемія).
Може знижувати здатність керувати транспортними засобами або устаткуванням, що вимагає підвищеної концентрації уваги.
Термін придатності
Умови зберігання
Список Б.: При температурі не вище 30 °C.

Словник медичних препаратів. 2005.

Синоніми:
ліки, ліки (риніт (нежить))